Pereiti prie turinio

Pagalba:Paieška

Iš Wikibooks.

Norėdami atlikti paiešką Vikiknygose:

  • Ekrano šone arba viršuje suraskite „paieška“ pažymėtą langelį su „rodyti“ ir „paieška“ mygtukais.
  • Įrašykite ten ieškomą frazę ir paspauskite vieną iš mygtukų:
    • jei norite patekti į puslapį, kurio pavadinimas tiksliai atitinka įrašytą frazę, spauskite „Rodyti“. Bus bandoma atrasti ir atidaryti puslapį tiksliai tokiu pavadinimu, kokį įvedėte paieškos langelyje (panašiai kaip google.com paieškoje „I'm feeling lucky“ arba „Man sekasi“ mygtukas); šis mygtukas veikia ir tada, kai dėl didelio apkrovimo paprasta paieška Vikiknygose neveikia;
    • jei norite apytikslės paieškos arba surasti visus puslapius, kuriuose yra įvesta frazė, spauskite „Paieška“.

Vikiknygų paieškoje neatsižvelgiama į didžiasias ir mažasias raides. Ieškant "RECEPTAI" ir "receptai" gausime tuos pačius rezultatus.

Paieškoje stenkitės nenaudoti dažnai naudojamų žodžių: "tavo", "daugiau", "kol", "kai", "kas", "kuris", "toks", "kiekvienas", "apie", nes padidės tikimybė, kad paieškos rezultatai bus nesusiję su ieškoma tema.

Paieška Vikiknygose naudojantis išorinėmis paieškos sistemomis[keisti]

Kartais dėl per didelio Vikiknygų apkrovimo apytikslė paieška gali būti išjungta. Tokiu atveju jums bus apie tai pranešta ir taip pat bus pateikta išorinių paieškos sistemų nuoroda. Išorinėse paieškos sistemose paieška vykdoma gana efektyviai, tačiau nepamirškite, kad šios paieškos sistemos dirba ne su pačiais naujausiais duomenimis (tam tikrą išimtį čia sudaro Yahoo! paieška). Kita vertus, išorinės paieškos sistemos paprastai veikia greičiau nei vidinė Vikiknygų paieškos sistema.

Jei dažnai naršote naudodamiesi Google, galite savo kompiuteryje įdiegti Google įrankinę. Google įrankinėje spausdami „search this site“ mygtuką greitai ir paprastai atliksite paiešką Vikipedijoje.

Nuorodos[keisti]