Pereiti prie turinio

Pagalba:Nustatymai

Iš Wikibooks.

Registruoti naudotojai kartu su asmeniniais puslapiais turi galimybę keisti ir prisitaikyti kai kuriuos Vikiknygų nustatymus pagal savo skonį ir poreikius. Į nustatymų puslapį galima patekti paspaudus nuorodą "mano nustatymai" puslapio viršuje.

Atkreipkite dėmesį, kad prisiregistravimas ir nustatymų pakeitimas galios tik Vikiknygose lietuvių kalba, jei norėsite tapti registruotu naudotoju Vikiknygose kita kalba, registruotis reikės atskirai ir Vikipedijoje kita kalba. Ten galima pasirinkti skirtingas nuostatas nuo naudojamų lietuviškoje Vikipedijoje. Žemiau aptariamos tik tos nuostatos, kurių prasmė gali būti neakivaizdi.

Asmeniniai nustatymai[keisti]

Nustatymai suskirstyti į keletą kortelių. Spauskite ant kortelės, kurios nuostatas norite pakeisti, pavadinimo:

  • Naudotojo duomenys. El. pašto adresas*. Čia galima nurodyti savo elektroninio pašto adresą, kuris naudojamas tik dviem atvejais: pamiršus savo prisijungimo slaptažodį prisijungimo lange galima paprašyti slaptažodį išsiųsti elektroniniu paštu; taip pat jei šioje kortelėje pažymėsime "Leisti el.pašto laiškus iš kitų naudotojų", kiti naudotojai galės atsiųsti el.laišką nesužinodami elektroninio pašto adreso. Jūsų slapyvardis (parašams). Nors pasirenkant naudotojo vardą nebūtinai reikia nurodyti savo tikrąjį vardą, tačiau yra sudaryta galimybė parašams aptarimų puslapiuose naudoti slapyvardį (kai įvedama ~~~ arba ~~~~), kuris gali skirtis nuo naudotojo vardo. Kalba. Galite nurodyti kokia kalba turi būti rodomi Vikipedijos sisteminiai užrašai, t.y. visi užrašai išskyrus pačius straipsnius.
  • Išvaizda. Galima pasirinkti iš keleto Vikiknygų apvalkalų (skinų), prieš tai verta pasižiūrėti kaip jie atrodo (Preview).
  • Matematika. MediaWiki programinė įranga leidžia matematines lygtis Vikiknygose įvesti kaip TeX kodą. Tai sudaro galimybes pasirinkti kaip šis kodas vaizduojamas: iš kodo daromi .PNG paveiksliukai, HTML žymėjimu, TeX kodu (tekstinėms naršyklėms), MathML.
  • Redagavimo dėžė. Eilučių ir stulpelių nustatymais galima keisti redagavimo lango dydį. "Eilučių" skaičius nustato kiek eilučių bus matoma redagavimo lange, t.y. jo aukštį, o "stulpelių" skaičius nustato kiek raidžių telpa redagavimo lango eilutėje, t.y. jo plotį.Rodyti straipsnio peržiūrą pirmu redagavimu - paspaudus "redaguoti" iškart atidaromas redagavimo langas kartu su puslapio peržiūra, lyg būtų paspaustas "Rodyti peržiūrą" mygtukas redagavimo lange.
  • Data ir laikas. Galima pasireguliuot laiko juostą, jei ji nusimušusi dėl vasaros laiko ar panašių keistenybių. Nurodytas vietinis laikas rodomas tokiuose puslapiuose kaip "Naujausi keitimai", "Susiję keitimai", "Istorija", "Mano įnašas" ir kt. Reikia atkreipti dėmesį, kad pasirašinėjant aptarimų puslapiuose nurodomas UTC laikas.

Nuorodos[keisti]