Ubuntu Linux žaliems/Prisijungimas prie sistemos

Iš Wikibooks.
Jump to navigation Jump to search

« Grįžti į knygos turinį | Pirmieji žingsniai

Ubuntu yra daugiavartotojiška operacinė sistema, tai reiškia, vieną kompiuterį, kuriame įdiegtia Ubuntu, gali naudoti keli skirtingi naudotojai. Kiekvienas iš šių naudotojų gali turėti savo aplinką, kur jo visi duomenys bus apsaugoti ir neprieinami kitiems naudotojams.

Dėl šios priežasties, įjungus kompiuterį atsiranda kortelė, kurioje prašoma nurodyti naudotojo vardą ir slaptažodį. Prisijungimo langas atrodo taip:

Ubuntu prisijungimo langas

Prisijungimo lange iš pradžių prašoma nurodyti naudotojo vardą, jei nesenai įdiegėte Ubuntu, tai prisijungimo vardą turėjote nurodyti diegimo metu. Paspaudus TAB arba ENTER klavišą pereisite prie sekančio laukelio, kuriame reikia įvesti slaptažodį.

Prisijungimo lango išjungimas[keisti]

Jei kompiuteriu naudojasi tik vienas naudotojas, tada prisijungimo langą galima išjungti, tokiu budu įjungus kompiuterį iš karto užsikraus darbo aplinka.

Kad išjungti prisijungimo langą, reikia atsidaryti Sistema → Administravimas → Prisijungimo langas (angl. System → Administration → Login Window) ir jame pasirinkti Saugumas (angl. Security) žymę, o ten uždėkite varnelę ant Įjungti automatinį prisijungimą (angl. Enable Automatic Login). Tada, User lange įveskite savo naudotojo vardą (angl. User name) ir paspauskite Close mygtuką.

Po šių veiksmų, sekantį kartą įjungus kompiuterį, sistema automatiškia užsikraus ir neprašys prisijungti, automatiškai bus prijungiama prie nurodytojo naudotojo aplinkos.

Prisijungimo lango išvaizdos keitimas[keisti]

Prisijungimo išvaizdama keičiama iš meniu pasirinkus: Sistema → Administravimas → Prisijungimo langas

Nuotrauka-Prisijungimo lango nustatymai.png

Jūsų paprašys įvesti slaptažodį (žr. Slaptažodžiai) ir po to pasirodys langas, kuriame galėsite išsirinkti patinkantį prisijungimo lango vaizdą. Jei nerasite patinkančio visada galite parsisiūsti daugiau vaizdų iš šių svetainių:

Po to kai parsisiunčiate patinkantį vaizdą, kad jį įdiegti paprasčiausiai užtempkite pele parsisiūstą failą ant prisijungimo vaizdo keitimo lango ir jis atsiras sąrašę. Kitas būdas - spausti mygtuką „Pridėti“ ir nurodyti failą, kurį parsisiuntėte.