Ubuntu Linux žaliems/Išvaizdos keitimas

Iš Wikibooks.

Ubuntu yra labai lanksti operacinė sistema, kiekvienas gali keisti viską, nes su šia OS pateikiama visa informacija, kurios pagalba ji buvo sukurta. Žinoma norint keisti viską, reikia išmanyti ne vieną programavimo kalbą ir turėti labai daug žinių, tačiau yra daug galimybių pritaikyti Ubuntu savo poreikiams ir turint minimalius naudojimosi kompiuteriu įgūdžius. Vienas iš dalykų, kurį galima nesunkiai pakeisti, tai temos. Temos yra įvairių tipų ir pritaikytos įvairioms dalims keisti, žemiau pateikti aprašymai, dažniausiai naudojamų temų variantų.

Įvairiausių temų galima nemokamai parsisiųsti iš šių svetainių:


GTK varikliukas (angl. GTK engines)[keisti]

GTK yra programinė biblioteka, kurios pagalba programuotojai nesunkiai gali sukurti įvairius naudotojo sąsajos elementus, tokius kaip mygtukai, įvedimo laukeliai ir pan. Tai reiškia, kad programuotojui, kuriant programą, nereikia kurti visokių mygtukų ir panašių dalyku, jis tiesiog gali pasinaudoti GTK varikliu ir jo pagalba, į savo programą įkelti jau pilnai veikiančius elementus. Tokiu būdu atkrenta daug darbo ir naudotojo sąsaja atrodo vienodai, nes elementai imami iš vienos vietos. Tai gi, GTK yra toks varikliukas, kur vienoje vietoje laikomi įvairūs mygtukai, įvedimo laukeliai, iškrentantys sąrašai, slinkties juostos ir kiti naudotojo sąsajos elementai.

Kadangi visi šie elementai saugomi vienoje vietoje, tai tą vieną vietą pakeitus, visose programose, kurios naudoja GTK variklį, visi elementai taip pat pasikeičia. Tam ir yra skirtos GTK variklių temos, kur išsirinkus norimą, galima nesunkiai pakeisti visų programų išvaizdą.

Norint įdiegti naują GTK varikliuką, reikia tiesiog užtempti parsisiųstą failą ant temų valdymo lango ir tema bus įdiegta. GTK variklių failai dažniausiai turi galūnę .tar.gz, tai archyvas, kuriame sudėta visa reikalinga informacija. Temų langą galima rasti: (angl. System → Preferences → Theme).

Prisijungimo langas (angl. Login screen)[keisti]

Dar kitaip vadinamas GDM (ar KDM, jei naudojate KDE) tema. Tai prisijungimo lango išvaizda, kuri yra gan lanksti ir jūs galite pakeisti savo temą iš šimtų temų, kurių yra internete.

Beryl temos (angl. Beryl themes)[keisti]

Dar žinomos kaip Emerald langų dekoracijos. Emerald yra Compiz Fusion dalis, kuri leidžia pakeisti langų dekoracijas. Emerald yra ypač lankstus, jam galite suteikti mygtukų švytėjimo išvaizdą, permatomumą, animacijas ir daug kitų dalių kurios padaro jūsų darbą kompiuteriu smagesnį, tačiau jei norite paleisti šią programą, jūs turite turėti kompiuterį, kuris paleidžia Compiz Fusion. Emerald temų yra ypač daug.