Ubuntu Linux žaliems/Archyvavimo programos

Iš Wikibooks.

Kas yra archyvavimo programa[keisti]

Archyvavimo programa arba archyvatorius yra programa gebanti archyvuoti ar atkurti (išarchyvuoti) nurodytus katalogus ar failus, peržiūrėti archyvo turinį, išmesti ar įvesti bylas į archyvą, atnaujinti archyvą.

Archyvavimo programos ir archyvų valdymo programų skirtumai[keisti]

Paprastai viena archyvavimo programa sugeba dirbti tik su savo formatu. Kad vartotojui būtų patogiau dirbti su skirtingais archyvų formatais yra naudojamos archyvų valdymo programos. Šių programų pagrindinis uždavinys priimti vartotojo komandas (pvz. išarchivuoti) ir iškviesti tinkamą archyvavimo programą, kad jos atliktų savo užduotį. Jei tam tikram archyvo formatui nėra įdiegtą atitinkama archyvavimo programa, tuomet ir archyvų valdymo programos negalės jokių veiksmų atlikti su tuo formatu.

Ką reikia daryti jei archyvų valdymo programa neatpažįstą specifinio formato[keisti]

Ubuntu operacinėje sistemoje numatytoji archyvų valdymo programa yra File Roller. Archyvų valdymo programa pati neatlieka archyvavimo darbų, tik juos koordinuoja. Tam tikras skaičius archyvavimo programų yra įdiegiama Ubuntu diegimo metu. Kai vartotojui reikia išarchyvuoti formatą (pvz. rar), kurio archyvų valdymo programa neatpažysta, tai jis tūrėtų šiam formatui ieškoti archyvavimo programos Ubuntu programų centre. Sudiegus tinkamą archyvavimo programą "File Roller" jau mokės dirbti su norimu formatu.

Windows operacinei sistemai skirtos archyvavimo programos[keisti]

Kaip ir daugelį kitų Windows programų taip ir archyvavimo programas galima įsidiegti ir naudoti Ubuntu operacinėje sistemoje dėka programos Wine.