Ubuntu Linux žaliems/Žaidimai

Iš Wikibooks.

Windows žaidimai Ubuntu operacinėje sistemoje[keisti]

Playonlinux programos vaizdas

Žaidimai, kurie naudoja Windows operacinei sistemai skirtas bibliotekas (pvz. DirectX) natūraliai gali veikti tik Windows aplinkoje. Norint pasileisti Windows sistemai skirtą žaidimą Linux aplinkoje reikia įsidiegti Wine.

Wine yra nemokama bei lengvai įdiegiama programa, kuri sukuria virtualią, Windows operacinės sistemos imituojančią erdvę. Wine dėka galima instaliuoti ne tik Windows sistemai skirtus žaidimus, bet ir programas. Kai kurie žaidimai leidžiami per Wine gali eiti lėčiau, turėti defektų arba išvis nepasileisti. Kokius žaidimus galima žaisti ir kaip gerai jie palaikomi galima sužinoti Wine programų duomenų bazėje.

Nors pats Wine įdiegimas yra nesudėtingas, bet neturint pakankamai žinių, programų diegimas per ją nevisada gali vykti sklandžiai. Linux vartotojai, kurie ieško paprastesnio varianto dažnai naudojasi PlayOnLinux. Programa PlayOnLinux yra nemokama ir jos pagrindinis uždavinys yra supaprastinti Windows programų diegimą per Wine.

Linux vartotojams, kurie nori ne tik paprasto įdiegimo, bet ir optimaliai veikiančios Windows programos gali rinktis komercinius produktus. Vienas jų CrossOver, kuris specializuojasi šioje srityje. CrossOver labiau skirtas tiems, kurie neturi laiko ar žinių tinkamai susikonfiguruoti Wine.

Plačiau apie Windows OS skirtų programų paleidimą Ubuntu operacinėje sistemoje skaitykite skyrelyje Windows OS skirtų programų paleidimas.

DOS žaidimai Ubuntu operacinėje sistemoje[keisti]

DOSBox logotipas

DOS žaidimai - tai žaidimai, kurie yra skirti senoms DOS pagrindu veikiančioms operacinėms sistemoms. Norint paleisti DOS žaidimą ant šiolaikinės operacinės sistemos, reikia naudoti emuliatorių. Vienas populiaresnių emuliatorių veikiančių Ubuntu aplinkoje yra "Dosbox".

"Dosbox" instaliavimas[keisti]

Į terminalą įvedame komandą:

sudo apt-get install dosbox

"Dosbox" instaliuoti galima ir per Ubuntu programų centrą.

Žaidimo paleidimas per "Dosbox"[keisti]

Į terminalą įvedame komandą:

dosbox /pilnas/kelias/iki/žaidimo/žaidimas.exe