Receptai/Grilis

Iš Wikibooks.
Jump to navigation Jump to search

Grilio rakandai[keisti]

Įvairūs rakandai ir aksesuarai palengvins darbą kepant grilyje.

  • Žnyplės ilgomis rankenomis, teptukai ir metelės - jų prireiks maisto priežiūrai kepimo metu.
  • Storos pirštinės, kurias naudojate išimdami maistą iš orkaitės, taip pat pravers.
  • Švelnūs maisto produktai, kaip žuvis daržovės ir net kotletai, gali būti kepami grilio krepšelyje.
  • Be to, galite įsigyti specialias groteles kukurūzams, bulvėms, šonkauliukams kepti.
  • Turėdami grilio indą wok, galite paskrudinti (stir-fry) produktus savo grilyje. Jei mėgstate grilyje kepti picas, būtinai įsigykite grilio padėklą picai.
  • Grilio viršutinė lentynėlė yra universali ir gali būti naudojama žuvies ir aržovių kepimui grilyje. Jos dėka kepimo pavirčius yra lygus ir maistas neiškrenta, kaip per grilio groteles.
  • Šašlykams turėkite įvairių lygių iešmų. Tuomet galite įsigyti groteles iešmams.
  • Jei norite, kad jūsų grilis būtų švarus, jums prireiks plieninių šepečių ir grandyklių.

Grilio temperatūros nustatymas[keisti]

Įsitikinkite, kad kepate mėsą ar daržoves reikiamoje temperatūroje. Turite mokėti nustatyti, kokio karščio yra grilis, nes ne visą maistą reikia kepti tokioje pat temperatūroje.

Laikykite savo ranką, delnu žemyn, toje vietoje, kur bus kepams maistas ir tokiame aukštyje, kuriame jis keps. Laikydami ten ranką, skaičiuokite sekundes, sakydami, "tūkstantis vienas, tūkstantis du".

Sekundžių, po kurių turite patraukti ranką :

laikas Grilio temperatūra
2 sekundės Aukšta
3 sekundės Vidutinė-aukšta
4 sekundės Vidutinė
5 sekundės Vidutinė-žema
6 sekundės Žema


Grilio patiekalų/kepsnių tipai[keisti]

Paniruoti patiekalai

Vienos dešrelės, sprandinė, karbonadas, kepenys, žuvis ir t.t.

Pjausnys

Mėsos gabalėliai sveriantys po 130g apibarstomi druska, pavoliojami miltuose, kiaušinyje, po to aptepami aliejumi, dedami į įkaitusį grilį ir 1-2 minutes lengvai apkepami.

Filė kepsnys

Filė - tai geriausia ir brangiausia jautiena. Filė kepsniui mėsą reikia atpjauti iš storo gabalo taip, kad kepsnys būtų apie 3 cm storio ir svertų nuo 200 iki 250g. Svarbu, kad kepsnys būtų gražiai storas. Kepama mėsa nebadoma šakute, o vartoma tik žnyplėmis, kad neištekėtų skanios sultys. Gerą filė kepsnį galima iškepti tik iš labai geros mėsos.

Romšteksas

Romšteksas išpjaunamas iš jautienos nugarinės. Mėsa beveik visuomet kepama viename gabale ir viduje turi būti beveik su krauju.

Antrekotas

Taip vadinami dukart storesni romštekso gabalai. Kepamas arba troškinamas su riebiais kraštais. Svarbu žinoti, kad šis riebus kraštas prieš kepimą įpjaunamas 1 cm atstumu, nes mėsa šiaip jau susiriečia.


nieko nera ir eik cukinijos, bus paruošti per 3-5 minutes. Obuoliams ir kriaušėms prireiks 10-15 minučių. Tokias daržoves, kaip bulvės, svogūnai, baklažanai, porai, paprikos ir pankoliai, reikėtų iš anksto apvirti garuose 10 minučių. Po išankstinio paruošimo, jiems iškepti grilyje prireiks ne daugiau kaip 8-12 minučių.

Mėsa, žuvis, daržovės bei vaisiai aliuminio folijoje kepa ilgiau, bet išlieka ypač sultingi ir serviruojami su folija.