PHP/Istorija

Iš Wikibooks.
< PHP

PHP gimė 1994 metais. Rasmus Lerdorf turėjo savo asmeninį puslapį kuris naudojo rinkinį CGI skriptų parašytų su Perl. Jis tuos savo skriptus tikriausiai siekdamas didesnės spartos perrašė su C kalba. Galiausiai panaudojo unikalaus tipo tekstinį kodą toms savo C programėlėms valdyti. Tai buvo tikrai patogu ir po metų gerokai potobulinus buvo publikai pasiūlytas Personal Home Page Tools programėlių interpretuojančių naujo tipo kodą rinkinys.

Taip buvo paprasčiau, nereikėjo tiesiogiai dirbti su CGI, bet dauguma CGI teikiamų privalumų išliko. 1997 Zeev Suraski ir Andi Gutmans perrašė viską iš naujo išlaikydami ir toliau vystydami idėją ir taip buvo sukurtas PHP: Hypertext Preprocessor 3.
2000 m. buvo parašytas PHP 4, o 2004 m. - šiuolaikinis PHP 5, kuris neabejotinai lyderiauja šiandieninėse dinaminių interneto puslapių generavimo sistemose, populiarumu, bet ne galimybėmis pranokdamas net savo "tėvelį" CGI. Visus tikriausiai traukia puikus PHP paprastumo ir galimybių santykis, nes būtent nuo to PHP ir prasidėjo, nuo įrankių asmeniniam puslapiui sukurti. Kita vertus, daug lemia ir mada: kadangi tas geras puslapis su PHP tai ir maniškis turi būti su PHP. Dar viena galima PHP populiarumo priežastis yra baimė tiesiogiai dirbti su HTTP protokolu (rašant CGI programas arba serverio demono pluginus), manant, kad tai bus itin sudėtinga.