Kortų žaidimai/Klasikiniai kortų žaidimai/Durnius

Iš Wikibooks.
Durnius
KilmėRusija
Kiti pavadinimaiKvailys, Durak, Olandiškas durnius
Žaidėjai2-6, dažniausiai 2
Kortos36
Malkaįprastinė
ŽaidimasPalei laikrodžio rodyklę
Žaidimo laikasapie 8 minutes

Durnius (kvailys) - rusiškas kortų žaidimas, populiarus buvusiose sovietinėse šalyse, tarp jų ir Lietuvoje. Žaidimo tikslas - atsikratyti savo kortomis. Tas, kuris žaidimo pabaigoje dar turi kortų, lieka durniumi ir pralaimi.

Pasiruošimas[keisti]

Žaidžiama su 36 kortų malka (akinės kortos nuo 2-akės iki 5-akės yra pašalinamos prieš žaidimą). Žaidžia 2-6 žaidėjai. Kaladė išmaišoma ir kiekvienas žaidėjas gauna po 6 kortas. Viršutinė malkos korta atverčiama ir padedama po kalade, ji rodo kozirio rūšį.

Yra įmanomi ir kitokie žaidimo variantai. Pavyzdžiui, galima naudoti daugiau negu vieną kaladę. Kadangi 36 kortų žaidimas esant 6 žaidėjams yra pakankamai nulemtas (pirmasis puolęs turi pranašumą, o pirmasis besiginantis turi nenaudą).

Žaidimo eiga[keisti]

Pradedančiu žaidėju tampa tas, kuris turi mažiausią kozirį, jis - pirmasis puolėjas. Žaidėjas iš puolėjo kairės visada yra besiginantis. Po kiekvieno ėjimo einama pagal laikrodžio rodyklę. Jeigu puolėjas puolė sėkmingai, besiginantis pralaimi ir negali pulti. Dėl to puola sekantis žaidėjas. Jeigu ataka nepavyko - pulti gali besigynęs.

Ataka[keisti]

Gynyba[keisti]

Ėjimo pabaiga[keisti]

Komandinis žaidimas[keisti]

Žaidimo variantai[keisti]

Slystantis (pasuojamas) durnius[keisti]

Žaidėjas gali pasuoti kortas kitam žaidėjui, jeigu jis turi to pačio rango kortą.

Pamišęs durnius[keisti]

Būgnai visada yra koziris ir vynus galima nukirsti tik su vynais.

Durnius be kozirių[keisti]

Žaidimas vyksta be kozirių.

Vynai prieš vynus[keisti]

Vynai yra ypatinga rūšis - jie gali būti nugalėti tik vynų (net koziriai negali nugalėti vynų, bet vynai negali nugalėti taip pat kozirių), be to - vynai negali būti koziriais.

Albaniškasis durnius[keisti]

Žaidėjas gali žaisti korta, kuri yra ant malkos viršaus.

Keičiamas koziris[keisti]

Kita korta, kuri yra nematoma, padedama po matomu koziriu. Kai vienas iš žaidėjų paima matomą kozirį, tada nematoma korta yra atidengiama - tai nustato kozirį likusiam kortų žaidimui.

Prašymas[keisti]

Prieš žaidimo pradžią bet kuris žaidėjas gali paprašyti žaisti slystantį durnių.

Pilnas durnius[keisti]

Žaidimas gali būti žaidžiamas su visomis 52 kortomis, kur mažiausia korta yra 2-akė. Raudonasis džokeris nugali bet kokią raudoną kortą, o juodasis - bet kokią juodą.