Javascript/Operatoriai ir operandai
JAVASCRIPT PROGRAMAVIMO PAGRINDAI
(instrukcinis vadovas pradedantiesiems)[keisti]
JAVASCRIPT PROGRAMAVIMO PAGRINDAI
(instrukcinis vadovas pradedantiesiems)[keisti]
Operatoriai ir operandai, typeof operatorius[keisti]
Operatoriai ir operandai, typeof operatorius[keisti]
Patys savaime duomenys programoje neturi naudos, jei jie nėra vienaip arba kitaip naudojami. Ekspresija, kuri parodo, kaip panaudoti duomenis, vadinama operatoriumi.
Tad, kas yra operatorius? Tai gali būti paprastas artitmetinis veiksmas: sudėtis, atimtis, dalyba, daugyba. JS kalboje šie operatoriai žymimi mums iš matematikos žinomais ženklais: +, -, /, *, <=, > ir pan. Žinoma, JS turi ir kitų operatorių, su kuriais susipažinsime netrukus.
Duomenys, sujungti operatoriaus veiksmu, vadinami operandais. Tad užrašyme „2 + 3“ skaičiai 2 ir 3 yra operandai, + ženklas yra operatorius, nurodantis sudėties veiksmą tarp operandų.
Sudėties veiksmą jau išbandėme, tad pabandykime su JS padaryti kai ką kitką. Pvz., sužinoti duomenų tipą. Tam naudojamas typeof() operatorius.
Jūs jau pastebėjote, kad jis nepanašus į + ar - operatorius, bet su šio stiliaus parašymu: pavadinimu su šalia nurodytais () skliausteliais, JS kalboje greitai priprasite. Operatorius typeof randa duomens tipą, skliaustuose () mes nurodome tai, kas JS vadinama argumentu − duomenį, su kuriuo norime, kad operatorius atliktų veiksmą.
- Surinkite konsolės eilutėje štai šias ekspresijas ir po kiekvienos nuspauskite 'Enter'. Beje, aiškesnio užrašymo vardan galite palikti tarpelį tarp typeof ir (), klaidos nebus. Ir, galite rašyti, arba nerašyti kabliataškio pabaigoje, irgi klaidos nebus. JS nėra labai griežta kalba.
- typeof(3);
- typeof("3");
- typeof(undefined)
- typeof ([1, 2, 3, 4])
- typeof (true);
- typeof (2n);
Štai jūs su JS jau galite daugiau!