GNU Linux/Įvadas

Iš Wikibooks.
GNU/Linux
Turinys
[edit Redaguoti]

Įvadas[keisti]

Prieš kiek laiko Lietuviškoje Vikipedijoje buvo pradėta kategorija "Linux komandos". Tačiau atrodo panašu, jog daugelis su šia įdomia ir naudinga pažinti operacine sistema dalykų gana sunkiai įspraudžiama į įprastinės enciklopedijos struktūrą bei kriterijus. Tokios temos kaip "virtualios atminties valdymas" ar "disko formatavimas Ext3" nelabai tinka į enciklopedijos kategoriją - tačiau tai kuo puikiausi knygos skyriai.

Šios knygos projektas neplanuojama pradėti nuo istorijos, pagrindų pradedantiesiems ar panašiai. Pagrindus galima rasti kitoje knygose „Ubuntu Linux žaliems“ ir „Linux žaliems: openSUSE“. Bus stengiamąsi po truputį pateikti tokią informaciją, kuri reikalinga darbui. Todėl buvo nutarta pradėti rašyti knygą.

Pagal sumanymą, ši knyga turėtų būti skirta daugeliui Linux ar net ir Unix bendrų komandų, /etc lentelių formato bei kitos panašios informacijos aprašymui. Konkrečioms distribucijoms specifiniai dalykai turi būti paminėti kaip tokie, o pačios distribucijos verčiau gali būti aprašomos kaip atskirti bendrosios Vikipedijos straipsniai.

Vikipedijos straipsnių ir kategorijų sistema bus taikoma kaip šios knygos skyrių ir poskyrių sistema, kurios viršūninė kategorija yra Linux. Kitaip tariant, norėdami pamatyti knygos skyrius, sekite nuoroda į Linux kategoriją apačioje.