Aptarimas:Receptai/Duonos gira

Iš Wikibooks.
Jump to navigation Jump to search

Ar tikrai giros gamybai naudoti galima tik sužiedėjusią ir smulkiais gabaliukais supjaustytą duoną? Aš bandžiau naudoti šviežią riekutėmis suraikytą duoną ir gavau gerą girą.

Aišku, galima naudoti ir šviežią, tik naudojant šviežią prieš užpilant vandeniu reiktų ją gerai išdžiovinti orkaitėje - tuomet užpylus vandeniu geriau ištrauks skonį ir nesigaus košė, kurią sunku nukošti (sunku atskirti duonos tirščius ir skystį)

Mielių reikia ne daugiau nei 25g naudojant 5l skysčio[keisti]

Dėmesio: Mielių reikia ne daugiau nei 25g naudojant 5l skysčio, aš esu daręs daug girų ir dažniausiai naudoju apie 20-30g mielių 10-čiai litrų skysčio. Jei naudosit 50g, kaip čia parašyta, tai gausis ne gira, o kažkas panašaus į brogą, ir dar nežmoniškai smarkiai putos (na nebent mielės yra pasenusios ir pusiau negyvos, tuomet gal ir nebus taip blogai 50g) :(

Pažiūrėkite, pvz Kmynų giros receptą - ten rašo normaliai: 15g mielių ir 5 litrai vandens. Taip pat galite palyginti su girų receptais, parašytais patikimose (t.y. ištestuotose praktiškai) valgių/gėrimų gaminimo knygose. Pvz.: penktajame pataisytame „Šeimininkės vadovo“ leidime (išleido „Mokslas“, 1978) giros receptuose yra tokie mielių/skysčio santykiai:

  • Duonos gira - 30g mielių, 10l vandens;
  • Duonos gira su medum ir mėtom - 20g mielių, 10l vandens;
  • Spanguolių gira - 40g mielių, 10l vandens;
  • Kmynų gira - 20g mielių, 10l vandens;
  • Pieno gira (šampanas) - 20g mielių, 10l skysčio (vandens+išrūgų).

Sprogo :)[keisti]

Mielių ko gero tikrai per daug parašyta... Be to man klausimas kilo toks - ar kai išpilstai į butelius reikia sandariai laikyti? Nes pagal receptą, po dviejų dienų atidarius butelį jis išsiveržė vulkanu - tiesiog sprogo ant manęs aišku... Atrodžiau laaabai gražiai. Taigi klausimas - ar mielių daugokoka, ar nesandariai rauginti, ar dar kas? Ačiū!

As niekad nedariau, bet is biocheminio supratimo galiu tiek pasakyti, kad jei nori sandariai laikyti ilga laika tai reikia arba laukti kol baigsis fermentacija ir mieles nueses ant dugno tada filtruoti tik po to i butelius arba paprasciau tai deti natrio bisulfita (NaHSO3) (E222), bet tikriausiai antras dalykas prasilenktu su darymo namie tikslais. GODhack