Ubuntu Linux žaliems/Slaptažodžiai

Iš Wikibooks.
Jump to navigation Jump to search


Slaptažodžiai naudojami saugumui užtikrinti. Kartais reikalingas apsaugoti duomenis nuo pašalinių asmenų, o kartais slaptažodžiai reikalingi apsaugoti sistemos darnų veikimą nuo pačių naudotojų. Ubuntu OS taip pat naudojami slaptažodžiai dėl abiejų priežasčių.

Pirmoje vietoje prašoma įvesti slaptažodį, kai tik įjungiamas kompiuteris, tokiu būdu įdentifikuojamas koks naudotojas prisijungia.

Taip pat, įvesti slaptažodį gali paprašyti bandant naudoti vieną ar kitą funkciją. Jei taip nutinka, vadinasi tos funkcijos pagalba galima vienaip ar kitaip keist pačios sistemos veikimą, dėl šios priežasties, kad nepageidaujami asmenys nekeistų įvairių nustatymų arba, kad pats naudotojas būtų įspėtas, prašoma įvesti slaptažodi. Slaptažodis turi būti toks pat, kokiu naudotojas yra prisijungęs prie sistemos. Po slaptažodžio įvedimo, jei naudotojas turi teisę naudotis funkcija, atliekami tam tikri veiksmai, o jei naudotojas neturi teisės naudotis funkcija, tada jam parodomas pramešimas ir veiksmai nutraukiami.