Ubuntu Linux žaliems/Dingstantys elementai iš panelės

Iš Wikibooks.
Jump to navigation Jump to search

Gnome skydeliai (angl. panel) yra juostos į kurias galima įdėti įvairius elementus - leistukus (dažniau naudojamoms programoms paleisti), meniu, ar mini programas, kurios vadinamos įtaisais (angl. applet). Jei po Ubuntu įdiegimo skydelių neperkėlėte į kitą vietą, tuomet turėsite:

  1. vieną skydelį viršuje, kuriame yra pagrindinis programų meniu, keli leistukai, sisteminių pranešimų vietos, garso valdymo, laikrodžio įtaisai bei kompiuterio išjungimo mygtukas;
  2. antrą skydelį apačioje, kuriame yra darbastalio rodymo mygtukas bei langų sąrašo ir darbalaukių keitiklio įtaisai.

Visus skydeliuose patalpintus elementus, galima pašalinti iš skydelio bei įkelti naujų naudingų įtaisų, pvz klaviatūros perjungimo įtaisą. Skydelio elementai pašalinami paprasčiausiai paspaudus dešiniuoju pelės klavišu ant elemento ir pasirinkus „Pašalinti iš skydelio“ (angl. Remove from panel).

Pašalintus arba naujus elementus galima įkelti į skydelį, paspaudus skydelio tuščioje vietoje, dešiniuoju pelės klavišu ir pasirinkus „Įdėti į skydelį“ (angl. Add to panel). Atsidariusiame lange reikia pasirinkti norimą elementą ir spausi mygtuką „Pridėti“ (angl. Add).

Dažniausiai naudojami skydelio įtaisai[keisti]

  • Main menu - pagrindinis meniu (Programos Vietos Sistema, angl. Applications Places System)
  • Notification Area - sisteminė pranešimų vieta, kurioje atsiranda įvairių pagalbinių programų piktogramos, tai gali būti interneto pokalbių programos piktograma (pvz.: Empathy ar Pidgin), spausdintuvo piktograma, atsirandanti kai į spausdintuvą yra nusiunčiamas dokumentas, laidinio ar bevielio tinklo būsenos rodymas ir pan.
  • Keyboard Indicator - klaviatūros išdėstymo perjungiklis, rodantis aktyvų klaviatūros išdėstymą bei leidžiantis nustatyti kelis klaviatūros išdėstymus ir perjunginėti juos.
  • Window list - atidarytų programų sąrašas.
  • Orų prognozė - įtaisas, rodantis temperatūrą, debesuotumą, vėjo greitį bei kitas oro sąlygas pasirinktoje pasaulio vietoje, pvz Kaune, Palangoje ar Rygoje.
  • Laikrodis - įtaisas, rodantis dabartinį laiką ir datą, taip pat vietos laiką bei temperatūrą pasirinktose pasaulio vietose.