Aptarimas:Ubuntu Linux žaliems: Skirtumas tarp puslapio versijų

Pereiti į navigaciją Jump to search
nėra keitimo aprašymo
No edit summary
== Knygos [[Ubuntu Linux žaliems]] redagavimovystymo taisyklėsprincipai ==
 
Knygą sudaro trys pagrindinės dalys:
Tiems, kas nežino kas yra [[w:Vikipedia|Vikipedia]] ir kaip ją naudotis siūlau pasiskaityti straipsnį [[w:Pagalba:Turinys|pagalba]].
 
'''Pagrindinis puslapis''' – šiame puslapyje pateiktos visos knygos pagrindinės temos, su nuorodomis į temos skyrių sąrašus. Prie vienos temos gali būti keli skyrių sąrašai. Prie temų gali būti ir tiesioginės nuorodos į skyrius, taip daroma tik tuo atveju, jei skyrius labai aktualus ir dažnai skaitomas.
Jei jau žinote kas yra [[w:Vikipedia|Vikipedia]] ir kaip ja naudotis, tada galite susipažinti su knygos [[Ubuntu Linux žaliems]] taisyklėmis.
 
'''Temos skyrių sąrašas''' – kiekvienas knygos skyrius turi būti įtrauktas į bent vieną skyrių sąrašą. Vienas skyrius gali būti įtrauktas ir į kelis skyrių sąrašus. Skyrių sąrašai viduje atitinkamai grupuojami naudojant antraštes. Galite pažiūrėti kaip atrodo pavyzdinis skyrių sąrašas: [[Ubuntu_Linux_žaliems/Internetas_ir_Tinklas|Internetas ir Tinklas]].
Norėčiau atkreipti autorių dėmesį, kad Vikiknygos nuo Vikipedijos skiriasi, ir gan radikaliai, pateikiamos informacijos tipu ir struktūra. Todėl vikiknygų redagavimo principų reiktų semtis ne iš vikipedijos, o kitų šalių vikiknygų. Pavyzdžiui, [http://en.wikibooks.org/wiki/Wikibooks:What_is_Wikibooks angliškos vikiknygų politikos].
 
'''Knygos skyrius''' – knygos skyrius arba straipsnis kokia nors tema. Kiekvienas knygos skyrius turi būti patalpintas bent į vieną skyrių sąrašą. Talpinti reikia į tuos skyrių sąrašus, kurie atitinka skyriaus turinį, kad knygos skaitytojas galėtų lengvai surasti jį dominančius skyrius, naršydamas pagrindines knygos temas ir skyrių sąrašus.
=== Nuorodų formavimas ===
 
Knyga suskirstyta į pagrindinius skyrius ir skyrelius. Pagrindiniai skyriai surašyti [[Ubuntu Linux žaliems|knygos pagrindiniame lape]], iš šios vietos nuorodos veda į visas kitas knygos dalis, smulkesnius skyrelius. Kiekvienas straipsnis, kuris susijęs su šia knyga pradžioje turi turėti tokią dalį: ''Ubuntu Linux žaliems/'', po šios dalies seka straipsnio, skyriaus ar skyrelio pavadinimas, pavyzdžiai:
 
* '''Ubuntu Linux žaliems/Kas yra Ubuntu'''
* '''Ubuntu Linux žaliems/Ubuntu diegimas'''
 
Ubuntu operacinė sistema yra labai greitai besikeičianti, todėl Ubuntu knygą turėtu taip pat neatsilikti. Kad knyga suspėtų vystytis lygiagrečiai su naujomis Ubuntu versijomis, reikia stengtis neprisirišti prie konkrečių versijų ir rašyti knygos skyrius turinčius bendrą informaciją. Tačiau, jei skyrius vis tiek pasensta, jo pagrindu kuriamas naujas straipsnis, o sena versija iškeliama į kitą skyrių, su senos Ubuntu versijos žyme, kuriai tas straipsnis buvo rašytas. Tarkime yra skyrius:
* ''' Ubuntu Linux žaliems/KasUbuntu yra Ubuntu'''diegimas
Šiame skyriuje buvo aprašytos bendrosios Ubuntu diegimo ypatybės ir savybės. Tačiau aprašymai tiko tik iki tol, kol nebuvo išėjusi ''Hardy'' versija. Tokiu atveju visas skyriaus turinys perkeliamas į naują skyrių su versijos, iki kurios jis galioja žyme:
* ''' Ubuntu Linux žaliems/Ubuntu diegimas'''/Feisty
Senoji skyriaus verisja (''Ubuntu Linux žaliems/Ubuntu diegimas'') paliekama ir jos vietoje kuriamas naujas skyrius atitinkantis naujausią Ubuntu versiją, tiksliai paprasčiausiai atliekami pataisymai ir pakeitimai, kad skyriaus informacija atitiktų naujausią Ubuntu versiją. Taip pat į straipsnį įtraukiama nuoroda į senesnę straipsnio versiją, kuri vis dar galioja senesnei Ubuntu versijai. Tokiu būdu bus išlaikytas knygos aktualumas ir nebus prarasta informacija senesnėms Ubuntu versijoms.
 
=== Skyrių sandara ===
 
=== Skyrių sandararašymo taisyklės ===
 
Visų pirma kiekvienas skyrius turi būti pavadintas pagal tokią taisyklę:
'''Pastaba!''' Jei skyrelis nėra pabaigtas, būtina jo pradžioje įrašyti nebaigto skyrelio žymę:
<nowiki>{{stub}}</nowiki>
 
Ubuntu Linux žaliems/Skyriaus pavadinimas
Kiekvieno skyrelio pabaigoje turi būti įrašas:
<pre>
[[Kategorija:Ubuntu Linux žaliems]]
</pre>
 
Taip pat, kiekvieno skyriaus pabaigoje turi būti knygos kategorijos eilutė:
 
<nowiki>[[Kategorija:Ubuntu Linux žaliems]]</nowiki>
=== Knygos kategorijų struktūra ===
 
=== Skyrių sąrašų sudarymo taisyklės ===
Knygoje naudojama dviejų lygių kategorijų struktūra:
 
Skyrių sąrašams galioja tos pačios bendrosios taisyklės kaip ir skyriams (aprašyta aukščiau). Taip pat skyrių sąrašuose esminis elementas yra suskirstymas pagal antraštes. Tai turėtu atrodyti taip:
'''Pirmas kategorijų lygis'''
 
<nowiki>== Antraštė apibūdinanti susijusių skyrių grupę ==</nowiki>
Pirmasis lygis patalpintas pagrindiniame knygos lape. Šiame skyriuje pateiktas pagrindinių temų sąrašas. Kiekviena tema turi smulkesnes temas, su nuorodomis į antro lygio kategorijų sąrašą.
<nowiki>* [[Ubuntu Linux žaliems/Skyrius 1|Skyrius 1]]</nowiki>
<nowiki>* [[Ubuntu Linux žaliems/Skyrius 1|Skyrius 2]]</nowiki>
<nowiki>* [[Ubuntu Linux žaliems/Skyrius 1|Skyrius 3]]</nowiki>
 
'''Antras kategorijų lygis'''
 
Antrajame lygyje pateiktas nuorodos į konkrečius knygos skyrius, tačiau tos nuorodos atitinkamai patalpintos į kategorijas.
 
 
458

pakeitimai

Naršymo meniu