Interneto puslapių kūrimas/Informacija pagrindinė apie CGI: Skirtumas tarp puslapio versijų

Pereiti į navigaciją Jump to search
S
{{Gcheck}}
S (→‎Pavyzdys: - teks atsisakyt pre skripte)
S ({{Gcheck}})
'''CGI''' iš anglų kalbos ''Common Gateway Interface '' tai metodas kuriuo naršyklė gali pasiekti ir valdyti programą serverio pusėje. <br>
Šiandien tokie dalykai kaip laikrodis puslapyje jau tapo norma. Bet apie 1990 metus kai jau buvo paplitę HTTP, bet dar nebuvo CGI vienintelis būdas turėti tokias į HTML rėmus netelpančias funkcijas buvo rašyti HTTP serverio modulius. Tai buvo ilgas ir varginantis darbas reikalaujantis nemažų žinių. Be to nebuvo jokio vieningo standarto kaip tai reikia daryti, todėl nebuvo jokių garantijų, kad tas darbas duos bent minimalius vaisius.
Bet 1993 metais Rob McCool, John Franks, Ari Luotonen, George Phillips ir Tony Sanders pokalbių kambaryje internetu per diskusiją iškėleiškėlė naują mintį. Mintį kuri vėliau apvers intenetąinternetą aukštyn kojomis. Mintį kurią aš gal kiek perdėtai, bet visvienvis vien laikau interneto išpopuliarėjimo priežastimi.
Jų idėja buvo paprasta, bet genialumas ir slypi paprastume. Jie iškėleiškėlė mintį, kad reikia programos kuri kiekvienam lankytojui asmeniškai sugeneruotų HTML puslapį. Negana to lankytojai gali perduoti įvairius parametrus serveriui per dar labiau išplėstą URL. O visa tai apdoroja ne http serverio demonas, o atskiras procesas. Taigi tartum įvedamas "trečias žaidėjas" tokiu principu:<br>
naršyklė <-> serveris <-> skriptas <br>
 
{{Gcheck}}
 
== Kaip ir su kuo rašomas tas skriptas? ==
Skiptą skirtą CGI galima parašyti su bet kuria programavimo kalba. Tačiau ne su kiekviena kalba vienodai produktyviai. Labiausiai CGI skriptų rašymui tinka kalba kuri turi išbaigtas, paprastas ir lanksčias funkcijas teksto valdymui, tuo pat metu yra galinga ir nesunkiai panaudojama bet kokioje platformoje. Tokį apibūdinimą daugelio manymu labiausiai atitinka Perl kalba. Butent su ja ir tikriausiai yra parašyta didžioji dalis visų CGI skriptų. Paprastai visi cgi skriptai dedamį į jų specialią direktoriją ''cgi-bin'' tik ten jie gali būti vygdomi saugumo sumetimais.
133

pakeitimai

Naršymo meniu