GNU Linux/Terminalas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Pereiti į navigaciją Jump to search
2 baitai pašalinti ,  prieš 16 metų
S
Pangarinėsime kaip jau minėjau labai svarbią pradedantiesiams ''man'' komandą, ir su man komandos pagalba aiškinsimies ''cp'' komandos įpatumus. Taigi įvedame:
*man cp
Į ekraną išspauzdimasišspauzdinamas ''cp'' komandos aprašymas. Noredami judėti aukštyn-žemyn naudojame rodykles, paspaudus ''q'' išeinama atgal į terminalą.
Aprašymo viršuje yra "NAME" skiltis. Joje trumpai apibūdinama komanda.
 
*Kiti žodiai naudojami objektams su kuriais dirbama pavadinti.
 
Toliau einaSekanti svarbiausia "DESCRIPTION" skiltis. Joje aprašomi galimi nustatymai. Panagrinėsim kelis svabesnius komandos ''cp'' nustatymus:
*-i, --interactive Tai nustatymas nurodantis, kad jei kopijuojant randama jau esanti byla kuri buvo nurodyta kaip būsima kopija, tai tuomet turi būti išvedamas klausimas ar "užrašyti ant virsaus esamos bylos". Kaip matome yra du galimi nustatymo rašymo budai ilgas su dvien minusais ir žodžiu, ir trumpas su vienu minusu ir viena raide. Ilgas galbūt įsimintinesnis, bet trumpas neabėjotinai patogesnis.
*-R, -r, --recursive Tai nustatymas norodantis kopijuoti rekursyviai. Tai yra kopijuoti ir mūsų darbinėje direktorijoje esančias kitas direktorijas su viskuo kas jose yra.
165

pakeitimai

Naršymo meniu