GNU Linux/Terminalas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
Dydis nepakito ,  prieš 15 metų
S
== man komanda ==
Pangarinėsime kaip jau minėjau labai svarbią pradedantiesiams ''man'' komandą, ir su man komandos pagalba aiškinsimies ''cp'' komandos įpatumus. Taigi įvedame:
* man cp
Į ekraną išspauzdimas ''cp'' komandos aprašymas. Noredami judėti aukštyn-žemyn naudojame rodykles, paspaudus ''q'' išeinama atgal į terminalą.
Aprašymo viršuje yra "NAME" skiltis. Joje trumpai apibūdinama komanda.
 
Toliau eina "SYNOPSIS" skiltis joje apibūdinama galima sintaksė. Tai painiausia dalis. Laimei nera itin svarbi, o iš dalies suprantama intuityviai. Pamėginsiu paaiškinti, ką mes matome prie ''cp'':
* [OPTION] - rodo kur rašomi nusatymai, paprastai iš kart po komandos
* [-T] - rodo nustatymą kuris ivedamas net jo neparašius.
* Kiti žodiai naudojami objektams su kuriais dirbama pavadinti.
 
Toliau eina svarbiausia "DESCRIPTION" skiltis. Joje aprašomi galimi nustatymai. Panagrinėsim kelis svabesnius komandos ''cp'' nustatymus:
* -i, --interactive Tai nustatymas nurodantis, kad jei kopijuojant randama jau esanti byla kuri buvo nurodyta kaip būsima kopija, tai tuomet turi būti išvedamas klausimas ar "užrašyti ant virsaus esamos bylos". Kaip matome yra du galimi nustatymo rašymo budai ilgas su dvien minusais ir žodžiu, ir trumpas su vienu minusu ir viena raide. Ilgas galbūt įsimintinesnis, bet trumpas neabėjotinai patogesnis.
* -R, -r, --recursive Tai nustatymas norodantis kopijuoti rekursyviai. Tai yra kopijuoti ir mūsų darbinėje direktorijoje esančias kitas direktorijas su viskuo kas jose yra.
Nustatymus vedant kelis iš karto nereik rašyti krūvos minusų galima -i ir -r sudėti į vieną: -ir.
Bebėjo visų galimų nustatymų nereikia ir vargu ar įmanoma įsiminti: juk betkada galime pasinaudoti ''man'' komanda ir vėl.
165

pakeitimai

Naršymo meniu