Atviro žemėlapio vadovas/Redagavimas/Keliai: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
S (Turinys perkeltas į dešinę)
Oficialūs keliai yra žymimi Kelio eismo ženklais bei žymėjimu ant kelio pagal Lietuvos Automobilinių Kelių direkciją bei jos regioninius pavaldinius ("Regioniniai keliai") ir pagal savivaldybes.
 
== Pėsčiųjų ir dviračių keliai==
 
Kiek sudėtingesnė padėtis yra su pėsčiųjų takais. Šie takai gali būti esamo automobilių kelio dalis (gatvės šone nutiesti šaligatviai), bet gali būti ir atokiau nuo kelio esantys pėsčiųjų takai. Bendras susitarimas Lietuvoje yra toks: dviračių ar pėsčiųjų takas žymimas atskiru keliu tik tada, jei jis yra nuo automobilių kelio nutolęs ne mažiau 2 metrų. Visais kitais atvejais ant automobilių kelio dedamos žymos, nurodančios, kad kelias turi pėsčiųjų ar dviračių juostas ar kelius.
 
Pėsčiųjų ir dviraačių keliai skirstomi į:
 
* '''pėsčiųjų takai''' - žymimi ''highway=footway''. Tai būna papildoma danga (plytelėmis, asfaltu ar pan.) pagerinti keliai. Regioniniuose ar nacionaliniuose parkuose pėsčiųjų takai gali būti ir be papildomos dangos, bet su specialia priežiūra, žymėjimu ir pan. traffic_sign=LT:412
* '''dviračių/pesčiųjų trasos ir maršrutai''' - žymimi ''type=route''.
Jie nėra skirti eismui o laisvalaikiui ir pramogai. Dažnai neturi specialių takų o naudoja esamus kelius. Gali būti dviračių takais, bet taip pat gatvėmis arba miško ir pievo takais. Jiems skiriami specialią ''turistinę infrastruktūrą'' t.y. ženklus ir žymėjimas (pvz. rodyklės ant medžio, informacinės lentos)
 
išsamiau apie dviračių kelių redagavimą žrk.
#https://lt.wikibooks.org/wiki/Atviro_%C5%BEem%C4%97lapio_vadovas/Redagavimas/Dvira%C4%8Diai [[Redagavimas Dviračiai]]
 
==Kiti keliai==
Anoniminis naudotojas

Naršymo meniu