Linux žaliems: openSUSE/Sistemos administravimas/YaST/Sistema: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Wikibooks.
Ištrintas turinys Pridėtas turinys
Embar (aptarimas | indėlis)
Embar (aptarimas | indėlis)
10 eilutė: 10 eilutė:


== Įkrovos tvarkytuvė ==
== Įkrovos tvarkytuvė ==
{{Pagr|Linux žaliems: openSUSE/Sistemos administravimas/Sistema/Įkrovos tvarkytuvė}}
=== Skyrių tvarkymas ===
Lentelėje kiekvienas skyrius atitinka vieną įkrovos meniu elementą.

Norėdami pamatyti pasirinkto skyriaus parametrus, spauskite '''Keisti'''.

Spausdami '''Nustatyti numatytuoju''', pažymėtą skyrių padarote įprastu. Kraunantis sistemai, paleidyklė pateiks įkrovos meniu ir lauks, kol vartotojas pasirinks įkrauti branduolį ar kitą operacinę sistemą. Jei nebus paspaustas joks klavišas, pasibaigus laikui bus įkrautas numatytasis branduolys arba operacinė sistema. Paleidyklės skyrių tvarka gali būti keičiama mygtukais '''Aukštyn''' ir '''Žemyn'''

Norėdami sukurti naują paleidyklės skyrių, spauskite '''Pridėti''', o norėdami pašalinti, spauskite '''Trinti'''.

Nuo '''Kita''' galite rankiniu būdu keisti paleidyklės konfigūracijos rinkmenas, išvalyti dabartinę konfigūraciją ir pasiūlyti naują, pradėti nuo pradžių, arba iš naujo perskaityti konfigūraciją, išsaugotą diske. Jei turite įdiegtas kelias Linux sistemas, YaST gali bandyti jas surasti ir apjungti jų meniu.

=== Paleidyklės diegimas ===
'''Paleidyklės tipas'''

Norėdami pasirinkti, kur ir kokią paleidyklę įdiegti, naudokite '''Paleidyklę'''.

'''Paleidyklės parinktys'''

Norėdami nustatyti paleidyklės parinktis, pvz., delsą, spauskite Paleidyklės parinktys.

'''Įkrauti iš pagrindinio paleidimo įrašo (MBR)''' nepatartina, jei turite kitą operacinę sistemą, įdiegtą jūsų kompiuteryje

'''Pasirinktinas įkrovos skaidinys''' leidžia jums pasirinkti konkretų skaidinį, iš kurio įkraunamas kompiuteris.

'''Įkrauti iš šakninio skaidinio''' yra patartina, nesvarbu kur yra tinkamas skaidinys. Bet kuriuo atveju pasirinkite '''Įkrovos skaidinį skaidinių lentelėje pažymėti aktyviu''' ir '''Įrašyti bendrąjį paleidimo kodą į pagrindinį paleidimo įrašą (MBR)''' skydelyje Paleidyklės parinktys paleidimo įrašo atnaujinimui, kai to reikia, arba konfigūruokite kitą įkrovos tvarkyklę norėdami paleisti šį skyrių.
'''
Įkrati iš /boot skaidinio yra patartina''' (t.y. skaidinio, prie sistemos šiuo metu prijungto kaip /boot, jei toks yra), kita lygiai taip pat rekomenduojama parinktis yra '''Įkrauti iš šakninio skaidinio''' (šiuo metu prijungto kaip /).

'''Įkrauti iš išplėstoto skaidinio''' turėtumetė, jei jūsų šakninis skaidinys yra loginiame skaidinyje, o /boot skaidinio nėra.

'''Paleidyklės diegimo detalės'''.
Norėdami nurodyti sudėtingesnes paleidyklės diegimo parinktis (pvz., įrenginių planą), spauskite '''Paleidyklės diegimo detalės'''.

Nuo '''Kita''' galite rankiniu būdu keisti paleidyklės konfigūracijos rinkmenas, išvalyti dabartinę konfigūraciją ir pasiūlyti naują, pradėti nuo pradžių, arba iš naujo perskaityti konfigūraciją, išsaugotą diske. Jei turite įdiegtas kelias Linux sistemas, YaST gali bandyti jas surasti ir apjungti jų meniu.


== Data ir laikas ==
== Data ir laikas ==

01:16, 17 sausio 2010 versija

openSUSE
logotipas
logotipas

YaST: Sistema

/etc/sysconfig redaktorius

Išsaugojus pakeitimus, šis redaktorius pakeičia kintamuosius atitinkamoje sysconfig rinkmenoje. Po to jis paleidžia aktyvuojančias komandas, kuris pakeičia svarbias konfigūracijos rinkmenas, sustabdo ir paleidžia tarnybas, paleidžia žemojo lygio konfigūravimo įrankius, kad įsigaliotų jūsų sysconfig konfigūracija.

Svarbu: Jūs vis dar galite redaguoti kiekvieną atskirą konfigūracijos rinkmeną rankiniu būdu. Rinkmenos pavadinimas rodomas kintamojo apraše.

SuSEconfig išsaugo kiekvienos konfigūracijos rinkmenos kontrolinę baitų santrauką, taigi jis gali aptikti, ar jūs konfigūravote jas rankiniu būdu. Jei konfigūravote rankiniu būdu, jis tų rinkmenų nepalies.

Įkrovos tvarkytuvė

Data ir laikas

Laiko juostos ir laikrodžio nuostatos

Norėdami pasirinkti sistemoje naudotiną laiko juostą, pirmiausia pasirinkite regioną. Skydelyje Laiko juosta pasirinkite atitinkamą laiko juostą, šalį arba regioną.

Ties Aparatūros laikrodis nustatytas į nurodykite, ar jūsų kompiuteryje nustatytas vietinis ar pasaulinis laikas. Dauguma AK, kuriuose taip pat yra įdiegta ir kita operacinė sistema (pvz., Microsoft Windows), naudoja vietinį laiką. Kompiuteriai, kuriuose įdiegtos tik Linux sistemos, paprastai naudoja pasaulinį laiką. Jei įrangos laikrodis nustatytas į pasaulinį, jūsų sistema gali persijungti iš standartinio (žiemos) laiko į vasaros laiką, bei automatiškai vėl jį atstatyti.

Jei dabartinis laikas nėra teisingas ir norite jį pataisyti, spauskite Keisti.

Branduolio nuostatos

Kalba

Pagrindinis langas

Pasirinkite naują savo sistemos pagrindinę kalbą.

Norėdami pakeisti klaviatūros išdėstymą pagal pagrindinę kalbą, pažymėkite pritaikyti klaviatūros išdėstymą. Norėdami pagal pagrindinę kalbą pritaikyti dabartinę laiko juostą, pažymėkite pritaikyti laiko juostą. Jei klaviatūros išdėstymas ar laiko juosta jau pritaikyta prie pagrindinės kalbos, atitinkama parinktis yra negalima.

Antrinės kalbos

Pasirinkimo langelyje pažymėkite papildomas kalbas, kurias norėsite naudoti savo sistemoje.

Bus įdiegti papildomi paketai, skirti pasirinktai pagrindinei ir antrinėms kalboms. Paketų nebereikės pašalinti.

Detalės

Čia derinkite įvairias kalbos nuostatas. Šios nuostatos įrašomos į rinkmeną /etc/sysconfig/language. Jei abejojate, naudokite jau parinktas numatytąsias vertes.

Vartotojo „root“ lokalės nuostatos nurodo tai, kaip lokalės kintamieji (LC_*) nustatomi vartotojui „root“.

  • Tik ctype: root turi tokį pat LC_CTYPE kaip ir paprastas vartotojas. Kitos vertės nenustatytos.
  • Taip: Vartotojas „root“ turi tokias pačias lokalės nuostatas, kaip ir paprastas vartotojas .
  • Ne: Vartotojo „root“ visi lokalės kintamieji nenustatyti.

Norėdami nurodyti sąraše nesančią kalbą kaip pagrindinę, rinkitės Sudėtingesnės lokalės nuostatos. Pasirinktai lokalei gali nebūti vertimų.

Skaidinių tvarkytuvė

Energijos valdymas

Energijos taupymo profilis:

Naudokite mygtuką Pasirinkti profilį, norėdami nurodyti naudotiną energijos taupymo nuostatų rinkinį.

Žemiau pasirinkto profilio rodomas jo apibūdinimas.

Norėdami daugiau paskaityti apie „pm-profiler“ ir išmokti kurti ar keisti energijos taupymo profilius, žiūrėkite rinkmeną /usr/share/doc/packages/pm-profiler/README.

Profilio tvarkytuvė

Sistemos atsarginė kopija

Sistemos atkūrimas

Sistemos paslaugos (paleidimo lygiai)

Paprasta veiksena

Čia nurodykite, kurios sistemos paslaugos turėtų būti paleidžiamos.

Įspėjimas: paleisties lygmenų redaktorius skirtas pažengusiems vartotojams. Keiskite nuostatas tik tuomet, jei tiksliai žinote, ką darote, kitu atveju jūsų sistema gali netinkamai funkcionuoti.

Įgalinti paleidžia pasirinktą paslaugą ir paslaugas, kurios priklauso nuo jos. Paslaugos įgalinamos paleidimui sistemos įkrovos metu. Priešingai, nuspaudus Uždrausti, paslaugos, kurios priklauso nuo nurodytos paslaugos, ir, be abejo, pati pasirinktoji paslaugos nebus paleidžiamos sistemos įkrovos metu.

Žvaigždutė (*) po paslaugos būsena reiškia, kad paslauga įgalinta, bet šiuo metu nepaleista, arba paslauga uždrausta, bet paleista.

Norėdami detaliau keisti paleisties lygmenų ir sistemos paslaugų elgseną, spauskite Eksperto veiksena.

Eksperto veiksena

Galite priskirti sistemos paslaugas paleisties lygmenims, pažymėdami atitinkamos paslaugos sąrašo elementą ir uždėdami arba nuimdami varnelę nuo pažymimųjų laukelių 0 - S lygmeniui.

Paleisti/Sustabdyti/Atnaujinti: Naudokite paskirų paslaugų paleidimui arba sustabdymui.

Nustatyti ir atstatyti: Pasirinkite paleisties lygmenis, kuriuose paleisti pasirinktą paslaugą.

  • Įgalinti paslaugą: įjungia paslaugą standartiniuose lygmenyse.
  • Uždrausti paslaugą: išjungia paslaugą.
  • Įgalinti visas paslaugas: įjungia visas paslaugas jų standartiniuose lygmenyse.

Įprasto paleisties lygmens pakeitimas įsigalios tik perkrovus jūsų kompiuterį.