Pereiti prie turinio

Receptai/Grilio padažai

Iš Wikibooks.
| Padažai

Grilio kepsniai išskiria labai mažai riebalų, ir beveik neišskiria sulčių, dėl to iš kepsnio sulčių padažo pagaminti negalima, bet, kita vertus, ši grilio savybė, naudinga sveikatai. Kas moka teisingai pasigaminti gražų ir sultingą kepsnį ir salotas arba garnyrui patiekti puikias švelnias daržoves, tas padažo visai nepasigenda.

Tiems, kas padažus labai vertina, patogu naudoti gatavus padažus: pomidorų ketčupas, vaisinis padažas, kikoman-soy padažas, Barbecue padažas, Cumberlanto padažas.

Kepsnių, ypač mėsos, kepamų grilyje pagardinimui rekomenduotini specialūs marinatai iš:

  • susmulkintų svogūnų,
  • nutarkuotos citrinos žievelės,
  • prieskoninių žalumynų,
  • acto
  • prieskonių.

Kepant jie yra nebūtini, o dažnai tik trukdo, nes šlapia mėsa šnypščia ir garuoja, o ir skonis nebus pastebimai geresnis! Pakanka prieš kepimą kepsnius aptepti aliejumi, baigus kepti, pagal skonį apibarstyti druska, pipirais arba curry (aštriais prieskoniais), dar geriau apibarstyti tik fondoru. Fondoras - tai ne chemikalas, o augalinis produktas, pats beskonis, bet turi savybę sustiprinti ir suintensyvinti maisto produktų kvapus. Tai, kad fondoro sudėtyje yra labai mažas kiekis druskos ir prieskonių, daro jį ypač tinkamu patiekalams, gaminamiems grilyje.

Aliejaus marinatai grilio kepsniams Tamsi jautienos, avienos arba laukinių žvėrių mėsa, kepta grilyje, yra ypač švelni ir sultinga, jeigu ją per naktį palaikysime specialiame marinate, o kitą dieną gerai nuvarvinsime. Toks marinatas gaminamas iš 1/2 puodelio aliejaus, citrinos sulčių, nutarkuotos citrinos žievelės, sutarkuotų svogūnų ir 1-2 česnako skiltelių. Mėsa dedama į marinatą nedideliame inde, kad nereikėtų daug marinato, bet mėsa būtų apsemta. Prieš kepimą marinatas nuvarvinamas, nes į mėsą įsigėrusio aliejaus užtenka ir kepimui grilyje.

Grilio padažų gaminimas[keisti]

Su patiekalais, pagamintais grilyje, vartojami padažai, kurių gaminimui reikia daug fantazijos ir įvairių prieskonių, kad patiekalai kaskart būtų pikantiški ir vis kitokio skonio. Šalia tokių priedų, kaip pipirai, garstyčių grūdeliai, paprika, malti pipirai, kalendra ir rozmarinas, padažams galima vartoti ir tokius prieskonius, tinka šlakelis bet kokios rūšies raudono vyno, truputis grietinėlės, pomidorų ketčupo, garstyčių ir ančiuvių pasta, citrinos sultys ir citrinos žievelė, krapai, lašiniai ir šaknys, marinuoti agurkai ir fondoras, curry (aštrūs prieskoniai) ir cukrus. Vietoj cukraus galima vartoti aviečių arba bruknių sultis, netgi truputį medaus. Padažo sutirštinimui galima vartoti meduolį arba juodos duonos plutelę, truputį kukurūzų krakmolo arba keletą gerai išvirtų svogūnų, bet nereikia į padažą dėti miltų, nes jis padažą daro neaštriu ir neleidžia padažui švelniai lietis. Nereikia užmiršti gabalėlio sviesto, išskyrus kiaulienos kepsnius.

Migdolinis sviestas Sviestas užverdamas, kol pasirodo putos ir sviestas truputį paruduoja. į sviestą beriami smulkiai sutrinti migdolai, truputis druskos, petražolė ir 1 stiklinaitė Ašbacho vyno.

Majonezas Majonezą galima pagardinti susmulkintais prieskoniniais žalumynais, krapais, marinuotu agurku, virtu kiaušiniu, garstyčiomis, pomidorų tyre, ančiuvių pasta, prieskoniais sriubai arba Vorčesterio padažu, nutarkuota citrinos žievele arba apelsino žievele ir pan.


  • Padažas su prieskoniniais žalumynais
  • Padažas - mišrainė